cz / en

Struska

 

Hledání nových cest je pro naše studio SALANSKY specifickým rysem.

Cesta hledání nás zavedla až na samotný konec, kde se skrývá nový začátek s celou řadou nových otázek, možností a variant. Hlavní materiál, který je v našem projektu použit je struska, která vzniká plazmovým zplyňováním.

Struska je nově objevená hmota, která je pro tvůrce alternativou k jiným materiálům, jež doposud využívali. Alternativou s téměř stoprocentním podílem recyklace, jež má však potenciál stát se dominantní na kreativním trhu zaměřujícím se na ekologii a udržitelné materiály. Struska vzniká formou plazmového zplyňování a tím umožňuje využít téměř jakýkoliv odpad. Je možné recyklovat jak už nerecyklovatelné plasty a TAP (Tuhá alternativní paliva), průmyslový odpad, čistírenské kaly, ale také nebezpečný a nemocniční odpad, likvidace ekologických zátěží, komunální odpad, atd.

Naše kolekce je prvním a zároveň posledním článkem v řadě. Ukazuje surovou podobu zpracované látky “strusky”, která je vyzdvihnutá na tenkých mosazných nohách. V podobě interiérových doplňků představujeme varianty zhmotnění. Především Vázy, mísy či stoly. Součástí kolekce jsou i obklady na stěnu nebo pouze výtvarné objekty sloužící pouze jako interiérové dekorace.

 ‹ Zpět/Back